Marki Lego zapewne przedstawiać nie trzeba, to piąte, pod względem rozpoznawalności, logo na świecie. Lego to ulubieniec naszych pociech, więc nie trudno się domyśleć, że chętniej wybierają one szeroki wachlarz produktów z tym znakiem, nie tylko kultowe klocki.

Odpowiedzią stała się seria ubrań LEGO Wear, która w swojej wieloletniej tradycji ewoluowała z producenta koszulkę, czy spodni, z charakterystycznym logo i postaciami, do jednego z europejskich liderów sprzedaży kolekcji dziecięcych i juniorskich.

Przełomowym momentem było wykorzystanie elementu ośmio-pinowego klocka, jako widoczny element rozpoznawalności marki. Dzięki temu zabiegowi odzież LEGO trafiła do szaf nie tylko zagorzałych fanów marki, ale również do znacznie szerszej grupy odbiorców.

Dzisiaj LEGO Wear to szeroka kolekcja odzieży technicznej, wykonanej z najbardziej zaawansowanych technologicznie materiałów, zarówno zimowa, jak i na pozostałe okresy roku. Kolekcje uzupełnia szeroka linia akcesoriów i dodatków oraz, co ważne, cała gama odzieży na co dzień, zgranej stylistycznie z kolekcją ubrań technicznych.

Dla fanów marki posiadamy LEGO Collection, czyli odzież sygnowana marką LEGO i przedstawiająca wszystkie postacie świata LEGO: Ninjago, Batman, Friends, City a nawet kultową żółtą główkę Iconic.

Odzież LEGO WEAR produkowana jest w rozmiarach dla małych dzieci (62 – 104) oraz junior w wymiarach do 164.

Duch marki, to także podejście do jakości i bezpieczeństwa: wszystkie produkty produkowane są bez udziału szkodliwej dla zdrowia chemii, wszystkie przebadane są i chronione wieloma patentami w zakresie bezpieczeństwa (zamki, drobne elementy zatrzaskowe, regulacje) a produkowane możliwie najbardziej w systemie fair trade, dbając nie tylko o konsumenta, ale również tych, którą tę odzież produkują.

TOP