50 LAT AKTYWNOŚCI, CZAS NA REBRANDING

Długa ścieżka pełna sukcesów. Ta firma z siedzibą w Brescii w roku 2020 ma zamiar przeciąć wstęgę 50-cio lecia istnienia.
Historia rozpoczęła się w 1970 roku od produkcji technicznych skarpet sportowych i trwa do dnia dzisiejszego, wraz z rozwojem, innowacjami i badaniami nad technologią w celu udoskonalania finalnego produktu.
Śnieg, outdoor, bieg, szlak – linie produktowe Mico dedykowane tym aktywnościom zaspokajają potrzeby wszystkich entuzjastów sportu, którzy chcą wyrazić swoją pasję gdziekolwiek: na torze, na śniegu, podczas wycieczek lub aktywności fizycznej w ekstremalnych warunkach.

„Od samego początku zawsze inspirowaliśmy się najnowocześniejszymi surowcami, licząc na testerów sportowych reprezentujących najwyższy poziom światowy i doskonałą sieć sprzedaży.
Elementy te sprawiły że jesteśmy wiodącą firmą krajową z siedzibą w Brescii, ojczyźnie maszyn dziewiarskich, znaną z wytwarzania produktów w technologii bezszwowej.

Z czasem produkcja przeszła od skarpetek po bieliznę, od kamizelek po spodnie, pozostając niezmienna w pryncypiach : rdzeń rzemiosła i technologii, firma jest w rękach jednej rodziny (Cortinovis), produkcja we własnych fabrykach.

To są wartości leżące u podstaw naszej misji: stworzenie wysoko technologicznej odzieży sportowej Premium we włoskim stylu, która dostosowuje się do wszystkich warunków klimatycznych, aby zwiększyć komfort na poziomie skóry, jednocześnie poprawiając wydajność ”- mówi Giovanni Setti, jeden z dyrektorów zarządu.

NASZA HISTORIA

1970: Rozpoczęcie produkcji skarpet.
1977: Produkcja Mico Sport ewoluuje i specjalizuje się w ,, TECHNICZNYCH ‘’ skarpetach sportowych .
1986: Mico Sport osiąga szczyt na rynku włoskim i wprowadza linię bielizny technicznej.
1993: Mico Sport zostaje oficjalnym sponsorem technicznym drużyn narciarskich.
1997: Wprowadzenie nowych maszyn pozwala na automatyczne szycie palców stóp –
wprowadzenie pierwszej technologicznej skarpety z płaskim niewidocznym szwem.
1999: Rozpoczęcie rewolucyjnego biotechnologicznego systemu produkcji: Mico Sport
otrzymuje wyłączną licencją do produkcji czystego srebrnego włókna X-Static®.
2008: Pierwsza sportowa skarpeta kompresyjna: nadszedł czas na kompresję OXI-JET.
2009: Stroje Mico Sports są testowane w fazie „beta” przez zespół 100 wybranych
sportowców: testerów Mico Beta
2014: Współpraca z Alberto Tomba - CERTYFIKACJA z Włoskiego Instytutu Flebologii dla OXI-
JET COMPRESSION line.
2015: Certyfikat uzyskany od TEXTILE AND HEALTH PROJECT oraz TF TRACEABILITY &
FASHION dla pełnej kontroli i identyfikowalność łańcucha produkcyjnego.
2017: Wyróżnienie honorowe nn ADI Compasso D’Oro Internationa Award.
2020: Mico Sport: nadawanie nowego wizerunku niezmiennym wartościom.
Mico Sport celebruje 50 rocznicę swojego istnienia.

WYBIERZ LINIĘ KTÓRA NAJBARDZIEJ CI ODPOWIADA

W 2020 r. Klienci Mico otrzymają jeszcze więcej produktów „zorientowanych na klienta”, które poprzez nazewnictwo i pakowanie są w stanie wyrazić istotę firmy.

6 LINII - 6 CECH, Idąc „poza siebie”.

Wykraczanie ,,poza’’ jest możliwe podczas uprawiania sportu w najlepszych warunkach psychofizycznych.
Mico Sport chroni koncentrację sportowców za pomocą trzech warstw materiału, regulując komfort na poziomie skóry i utrzymując dobre samopoczucie. Transpiracja, regulacja ciepła, świeżość. Zawsze komfort, zawsze skoncentrowany na wydajności i kolejnym celu do osiągnięcia.

SUPER TERMO
NAJLEPSZA MOC IZOLACYJNA DLA NAJWYŻSZEJ OCHRONY TERMICZNEJ

COMPRESSION
CERTYFIKOWANA OCHRONA PRZED ZMĘCZENIEM

EXTRA DRY
REGULACJA POCENIA SIĘ

WARM CONTROL
KONTROLA CIEPŁOTY

ODOR ZERO
CZYSTE SREBRO: STAŁA OCHRONA PRZED ZAPACHAMI

X-PERFORMANCE
NAJWYŻSZE FUNKCJE DLA RYWALIZACJI SPORTOWYCH

„DNA wszystkich produktów Mico zawsze zawierało ochronę i funkcjonalność z myślą o wydajności. Teraz, bardziej niż kiedykolwiek, odczuwamy silną potrzebę umieszczenia konsumentów w centrum naszego świata, pomagając im wybrać idealną linię funkcjonalnych produktów, aby zaspokoić ich potrzeby w osiąganiu osobistych celów w sporcie.
Wiele aspektów „doskonałości technicznej i technologicznej” odciśniętych jest w naszej ofercie skarpet i bielizny - takie jak „X-static® Silver Fibre, którego jesteśmy wyłącznymi właścicielami od ponad 20 lat, lub włókno Primaloft®, wprowadzone po raz pierwszy w 2015 roku w naszej ofercie bezszwowej bielizny technicznej - teraz można je docenić bardziej niż kiedykolwiek.

Przy okazji 50 rocznicy funkcjonowania firmy z dumą mogę powiedzieć, że ta ogromna praca została wykonana przy cennym wkładzie wszystkich naszych pracowników (od projektu do rozwoju, od sprzedaży do komunikacji), interpretując „ewolucyjny charakter” rodziny Cortinovis w dążeniu do kontynuowania wartości firmy .

TOP